Attīstības stratēģija
Iedzīvotāju foruma
Labdarības skola
Atbalstītāji:
www.rekurzeme.lv
www.jauns.lv
Hipotēku un zemes banka
DNB Nord Banka
Sadarbības partneri:
Liepājas Universitāte
Liepājas Izglītības pārvalde
Fonds Ziedot
 Pētījums „Labdarības izpratne un attieksme Latvijā, īpaši skolēnu vidū”

 

  Latvijā vairums cilvēku uzskata, ka ir jāziedo. Tie ziedo galvenokārt naudu un mantas, un vairumā gadījumu ziedošana norit kampaņveidīgi. Latvijā trūkst labdarības tradīciju, kuras balstās audzināšanā. Lai skolēnos veicinātu iniciatīvu, izpratni un pārliecību par to, ko paši var ietekmēt, vēlamies bērnus praktiski iesaistīt pārmaiņu veidošanā”, stāsta Labdarības Skolas idejas aizsācēja Ilze Šēfere-Siliņa.

 World Giving Index 2011. gada pētījumā Latvija ievietota 118. vietā (no 153 aptaujātajām). Pētījumā „Labdarības izpratne un attieksme Latvijā, īpaši skolēnu vidū”, kas veikts Labdarības skolas ietvaros 2012. gada janvārī, secināts, ka bērnos nav izpratnes par kopējā labuma nozīmi, ka paši bērni nav gatavi uzņemties iniciatīvu, pašorganizēties, sniegt palīdzību, darboties brīvprātīgi.

Pētījuma secinājumi skatāmi šeit.

Pilns pētījuma apraksts skatāms šeit.

Labdarības Skolas ietvaros skolēniem ir iespēja sadarbībā ar vietējām labdarības organizācijām iesaistīties pašu izplānotās labdarības aktivitātēs, tādējādi saskaroties ar konkrētām problēmu situācijām, redzot tām risinājumu un piedaloties problēmas mazināšanā. Tas savukārt veido bērnos piederību videi, kurā tie dzīvo, vienlaikus attīstot sadarbošanos, līdzjūtību un iecietību.

Lapa izstrādāta www.grafika.lv
© 2008
Liepājas novada fonds