Attīstības stratēģija
Iedzīvotāju foruma
Labdarības skola
Atbalstītāji:
www.rekurzeme.lv
www.jauns.lv
Hipotēku un zemes banka
DNB Nord Banka
Sadarbības partneri:
Liepājas Universitāte
Liepājas Izglītības pārvalde
Fonds Ziedot

Labdarības skola 2014./15. mācību gadā.

20. maijā notiks Liepājas Raiņa 6.vidusskolas Labdarības skolas noslēgums - tiks prezentētas īsfilmas, kuras veidojuši skolēni, intervējot pazīstamus liepājniekus. 5.a klase iemūžināja arī savu talku Liepājas Neredzīgo biedrības īpašumā Ziemupē.

 

Šogad Labdarības skola turpina savu ”mācību gadu” ar  Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas jauniešu aktivitātēm – viņi 10., 12. un 16.martā organizēs mākslas nodarbības Liepājas Centra sākumskolas 5.klašu skolēniem, Bērnu nama audzēkņiem un biedrības „Dižvanagi” bērniem. Jaunieši piedāvās skolēniem ar mākslas palīdzību iepazīt sevi un paust savas emocijas. Liepājas Centra sākumskolas 5. klašu skolēniem nodarbības notiks radošās nedēļas Citāda skola ietvaros un šoreiz skolēni, kuri rudenī paši darīja labu citiem, būs labdarības saņēmēji. Bērnu nama audzēkņi un biedrības ”Dižvanagi” bērni ar mākslas palīdzību izbaudīs labas emocijas un gūs prieku par savu varēšanu.

13.martā Labdarības skolā notiks Brīvprātīgo diena. Valmieras Novada fonda jaunieši prezentēs nesen izveidoto aplikāciju DEEDin. Tā ir vienkārša platforma brīvprātīgajiem, kurā atrast un reģistrēt brīvprātīgi paveiktos darbus. Platformā iespējams pievienot arī savus pieredzes stāstus un balsot par citu stāstiem. Par reģistrētajiem darbiem un stāstiem lietotāji tiek apbalvoti ar virtuālām nozīmītēm, bet aktīvākie saņem arī reālas nozīmītes. Organizācijām tā ir iespēja izveidot savus profilus, atrast brīvprātīgos, kā arī sekot līdzi savu un citu brīvprātīgo un organizāciju darbībai.

Pasākumi par DEEDin notiks vairākās Liepājas skolās un organizācijās:

·         Plkst 11.30 Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā (Alejas ielā 18)

·         Plkst 16.00 Liepājas Jauniešu mājā (Kungu ielā 24).

Pasākumos būs iespējams iepazīties ar lietotnes DEEDin iespējām, reģistrēties tajā un izmēģināt tās lietošanu, veicot kādu labu un noderīgu darbu. Līdztekus pasākumu dalībniekiem būs iespēja uzzināt, kas ir brīvprātīgais darbs un kādas ir iespējas Liepājā būt brīvprātīgajam. Vairāk par platformas darbību varat meklēt adresē www.deedin.com, vai lejupielādējot bezmaksas aplikāciju "DEEDin" Google Play veikalā. Uz katru no šiem pasākumiem aicināts ikviens interesents.

 

 

 

 

 

 

Liepājā un apkārtējos novados labdarības aktivitātes ir notikušas regulāri un šis gads nav izņēmums. Tieši Mārtiņdienā „Labdarības skolas” aktivitātes aizsākas šajā mācību gadā.

Liepājas Centra sākumskolas skolēnu labdarības tirgus 10. novembrī bija „Labdarības skolas” pirmās aktivitātes Liepājā šajā mācību gadā. 4. – 6. klašu skolēni pārdeva pašdarinātas lietas un gardumus labdarības tirdziņā savas skolas skolēniem un skolotājiem. Tirgošanās notika gan skolas ēkā Uliha ielā, gan Toma ielā, gan Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā. Tirdziņā saziedotie līdzekļi pēc skolēnu kopīga lēmuma tiks ziedoti Liepājas Kinoloģiskās biedrības „Dzīvnieku aizsardzības grupa”  patversmei Ezermalas ielā 11 un biedrībai „Liberta”, kuras biedri arī nodarbojas ar palīdzības sniegšanu pamestiem dzīvniekiem. Kopā saziedoti 150,00 EUR, no kuriem 75,00 EUR tiks nodoti biedrībai "Liberta" , bet dzīvnieku patversme Ezermalas ielā 11 saņems barības sūtījumu par 75,00 EUR . (Foto galeriju skatīt zemāk)

3. decembrī Liepājas centra sākumskolas skolēni tikās ar biedrības Liberta darbiniecēm. Skolēni uzzināja par biedrības aktivitātēm, piedalījās konkursā par kaķenītes vārdu, cienājās ar cepumiem. Skolotāja Santa Novada atzīst: "Šis pasākums ir bijis tiešām ļoti vērtīgs un tālejošs. Tas nebija tikai pasākums pasākuma pēc, bet reāla palīdzība kādai organizācijai. Un tikšanās ar ziedojumu saņ'mējiem ir patiesi iedvesmojusi skolēnus!" 7. janvārī plānota tikšanās arī ar Ezermalas ielas 11. patversmes vadītāju, kura iepazīstinās skolēnus ar sunīti Loru, kurai specializēto barību iegādājās ar skolēnu ziedojumu.

Līdz ar to ir aizsākušās aktivitātes, kas turpināsies visa mācību gada laikā dažādās Liepājas skolās – Liepājas Raiņa 6. vidusskolā skolēni un skolotāji kopā ar Liepājas Novada fonda dibinātāju un 6. vidusskolas skolas absolventu Verneru Bokumu gatavos dāvanu savai pilsētai dzimšanas dienā, bet Liepājas 3. pamatskolā skolēni sadarbībā ar Liepājas Novada fonda dibinātāju Gaidu Korņilko darīs labos darbus Karostā.Liepājas Mākslas un dizaina skolas audzēkņi darbosies radošjaās darbnīcās ar Liepājas bērniem.

Decembrī „Labdarības skolas” aktivitātes aizsāksies arī citās Latvijas pilsētās un novados sadarbībā ar citiem Latvijas kopienu fondiem. Vairāk par kustību „Labdarības skola” var uzzināt un notikumiem sekot interneta vietnē www.draugiem.lv/lskola .

Lapa izstrādāta www.grafika.lv
© 2008
Liepājas novada fonds