Attīstības stratēģija
Iedzīvotāju foruma
Labdarības skola
Atbalstītāji:
www.rekurzeme.lv
www.jauns.lv
Hipotēku un zemes banka
DNB Nord Banka
Sadarbības partneri:
Liepājas Universitāte
Liepājas Izglītības pārvalde
Fonds Ziedot

Diskusiju cikls "Atbalsts darbībai"

 

Liepājas Novada fonds sadarbībā ar DnB NORD banku un Liepājas domi turpina diskusiju ciklu namu apsaimniekotājiem  „Atbalsts darbībai”. Tikšanās notiks 29. jūnijā plkst 17.30 Liepājas domes lielajā zālē.

Darba kārtībā:

 

Ø      Vēsturisko namu „ārstēšana”. Lektors Juris Zviedrāns

Ø      Namu siltināšana un renovācija Liepājā. Kā to realizēt?

o       Diskusija par praktisko namu renovācijas, siltināšanas un kredītu piesaistīšanas pieredzi un dzīvi siltinātos namos. Piedalās namu apsaimniekotāju biedrību vadītāji un iedzīvotāji no dažādiem namiem Liepājā.

 

Ja zināt kādu, kuram arī šī diskusija būtu interesanta, aiciniet sev līdzi!

 

 

Šī diskusija būs par namu apsaimniekotāju biedrību praktisko pieredzi namu siltināšanā un renovācijā. Sarunas veidā ikvienam dalībniekam būs iespēja uzzināt kā atjaunot vēsturiskās mājas, kas jādara un jāņem vērā izmantojot bankas aizdevumus lieliem ieguldījumiem namu remontos. Dalībnieku vidū būs arī to namu iedzīvotāji, kuri jau ir atjaunojuši savus namus – jautāsim viņiem pašiem, kā ir dzīvot šādā namā.

 

 

Namu apsaimniekotājiem ir svarīga citu pieredze

  25. martā Liepājas domes lielajā zālē Liepājas Novada fonda, DnB NORD bankas un Liepājas domes organizētā diskusija pulcēja nelielu klausītāju skaitu, bet visi diskusijas dalībnieki aktīvās sarunās rada atbildes uz sevi interesējušiem jautājumiem. Ievadā Fonda vadītāja Aiga Jaunskalže pastāstīja par iecerēto diskusiju ciklu, kura mērķis ir rosināt namu apsaimniekotājus izmantot dažādas iespējas lai sakārtotu namus un to apkārtni, izmantojot vienam otra pieredzi. Diskusiju ciklā pašreiz plānotas trīs diskusijas un viens nopietnāks seminārs. Sarunas gan pierādīja, ka diskusiju skaits noteikti būs lielāks, jo vēlme sarunāties un aktuālas sarunu tēmas ir vairāk par trīs.

Lai dalītos pieredzē par pagājušajā gadā ar DnB NORD bankas atbalstu realizētajiem projektiem, par iekārtotajiem bērnu aktīvās atpūtas laukumiem stāstīja Graudu ielas 43 nama apsaimniekošanas biedrības valdes locekle Daiga Bindere un Tisē ielas 42., 44., 46. namu apsaimniekošanas biedrības vadītāja Marija Multāne. Klātesošajiem bija interesanti uzzināt par to, kā projektu realizētāji izvēlējās bērnu laukumu iekārtojumu, kā projekti palīdzējuši labiekārtot namu pagalmus, cik svarīga ir iedzīvotāju līdzdalība projektu realizācijā. Sarunā piedalījās arī DnB NORD bankas Liepājas filiāles vadītāja, kura apstiprināja, ka šādu darbu veikšanai vislabāk ir izmantot ne bankas aizdevumu, bet dažādu citu finansētāju mazākus projektus. Liepājas Novada fonds ir viens no Liepājas pilsētas un novadu iedzīvotāju palīgiem vides labiekārtošanā. Ik gadu Fonds organizē projektu konkursus, kas ļauj iedzīvotājiem realizēt savas idejas un iniciatīvas vides labiekārtošanā.

Pēc DnB NORD bankas filiāles vadītājas Inese Plostnieces  prezentācijas par mītiem un patiesību, kas saistīti ar bankas kredītu saņemšanu namu renovācijai un siltināšanai, izvērtās abpusēji ieinteresēta saruna par dažādiem saistītiem jautājumiem. Diskusijā piedalījās arī Liepājas domes īpašumu pārvaldes vadītājs Mārtiņš Tīdens, kurš sniedza atbildes par valsts un pašvaldības iespējām atbalstīt namu siltināšanu un renovāciju.

Nākošā tikšanās diskusiju ciklā „Atbalsts darbībai” notiks aprīļa beigās, kad visi aicināti tikties ar Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem, kuri stāstīs par valsts atbalsta programmām namu apsaimniekotājiem.

diskusijas dalībnieki
runā Inese Plostniece
runā Marija Multāne
runā Daiga Bindere
Lapa izstrādāta www.grafika.lv
© 2008
Liepājas novada fonds