Attīstības stratēģija
Iedzīvotāju foruma
Labdarības skola
Atbalstītāji:
www.rekurzeme.lv
www.jauns.lv
Hipotēku un zemes banka
DNB Nord Banka
Sadarbības partneri:
Liepājas Universitāte
Liepājas Izglītības pārvalde
Fonds Ziedot

Pirmais atbalstītais jauniešu projekts programmā "Atbalsts jauniešu iniciatīvām" ir Kalētu iniciatīvas grupas projekts "Rozārija izveide pie Kalētu pamatskolas". Projektu par 180,00 LVL atbalsta Liepājas Novada fonds.

Pārējiem 9 programmā iesniegtajiem projektiem finansējums tiek piesaistīts.

 

 

Sveiciens visiem Liepājas Novada fonda dibinātājiem  fonda 3 gadu dzimšanas dienā!:))

Apsveicam visus atbalstītājus un dalībniekus šajā dienā un  novēlam viens otram veiksmi un radošu garu arī turpmāk veidojot un auklējot savu apkaimi -  Liepāju, Nīcu, Rucavu, Priekuli, Vaiņodi, Pāvilostu, Grobiņu, Durbi!

 

 

2010. gada 5. jūlijā projektu vērtēšanas komisija apstiprināja  Hipotēku bankas projektu konkursa  rezultātus. Kopsummā par 1004,7 LVL tiek atbalstīti 6 projekti:

  • Biedrības "118A" realizēs projektu "BMX klubiņa labiekārtošana",
  • Rūdis Landers sadarbībā ar biedrību "Liepājas Jaunie vanagi" realizēs projektu "Krāsainais namiņš",
  • biedrība "Sabiedrības attīstības centrs" realizēs projektu "Liepājas muzeja dārza pieejamības nodrošināšana liepājniekiem un pilsētas viesiem",
  • biedrība "Graudu 43" realizēs projektu "Sporta un rotaļu laukuma labiekārtošana Graudu iela 43. nama pagalmā",
  • Neformālā grupa "Piektās mājas aktīvisti" sadarbībā ar biedrību "Karostas glābšanas biedrība" realizēs projektu "Turaidas ielas 5. nama rotaļu laukums",
  • biedrība "Jautrā ģimenīte" realizēs projektu "Mēs varam".
Līgumi par projektu realizāciju tiks noslēgti līdz 10. jūlijam. Liepājas Novada fonds pateicas visām biedrībām un Liepājas aktīvistiem, kuri piedalījās ar savām idejām projektu konkursā - novēlam labo darbu izdošanos!

 

  Ar šī gada 1. jūliju darbu uzsāk Iedzīvotāju atbalsta punkts Siļķu ielā 7. Punkta darba laiks būs katru darba dienu no 10.00 līdz 17.00. Šeit notiks mantu apmaiņa, būs iespējams pietekties un saņemt pārtikas pakas no programmas "Paēdušai Latvijai", kā arī būs iespējams uzzināt par dažādām atbalsta iespējām Liepājā - pieejama informācija no Liepājas sociālās kartes.Augustā šeit darbību turpinās arī māmiņu pašpalīdzības grupa, kura izveidojās maijā krūmu ielā 29.

Līdz ar to Liepājā atkal darbojas divi Iedzīvotāju atbalsta punkti - Jaunliepājā t. Breikša ielā 45 un Siļķu ielā 7.

  

 

 

2010. gada 11. jūnijā Projektu vērtēšanas komisija apstiprināja projektus, kuri tiek atbalstīti programmā "Atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām". 

Liepājas Novada fonda atbalstu 200,00 LVL apmērā saņem biedrība "Dadzis", kura Dunalkas pagastā realizēs projektu "Izziņas, veselīgas atpūtas taka PPP+".

a/s Swedbank atbalstu 194,00 LVL saņem fonds "Izglītība", kurš realizēs projektu "Integrējošas vasaras nometnes "Dabas pētnieks" organizēšana".

Līgumi par  projektu realizāciju tiks parakstīti 15. jūnijā.

 

 

No 2010. gada 1. jūnija darbu pārtrauc Ziemeļu priekšpilsētas Iedzīvotāju atbalsta punkts.  Visas uzsāktās aktivitātes turpināsies, tikai citās vietās.

 

Lūdzam visus, kuri saņem pārtikas pakas šajā punktā, doties uz T. Breikša ielu 45, kur būs iespējams vēl 2 nedēļas saņemt maija pārtikas pakas. Turpmāk pieteikties pārtikas pakām varēs T. Breikša ielā 45, Sarkanajā krustā Uliha iela 35/37, Karostā – Neatkarības rotas ielā 11 biedrības „Ritums” telpās.

Pašpalīdzības grupas jūnija nodarbības notiks brīvā dabā – pirmsjāņu svinēšana Nīcas pagastā.

Mantu apmaiņa arī turpmāk ir iespējama dažādās vietās Liepājā – ar Liepājas Novada fonda atbalstu mantas jaunus saimniekus var meklēt T. Breikša ielā 45. Lūkojiet sociālajā kartē, lai atrastu mantu apmaiņas vietas, kas ir jums tuvāk – www.lnf.lv

 

 

Projektu pieņemšana turpinās!

Pieteikumu pieņemšana  programmā "Atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām" turpinās līdz 2010. gada 1. oktobrim. katrs pieteikums tiks izskatīts atsevišķi tūlīt pēc saņemšanas. Konkursa dokumenti pieejami sadaļā "Programmu apraksti"

 

Izsludināts jauniešu ideju konkurss.

Projektu idejas tiek gaidītas fondā (Uliha ielā 18 – 5) līdz 2010. gada 22. jūnijam. Projektus var iesniegt ikviena jauniešu nevalstiskā organizācija vai neformāla grupa, kurā apvienojušies vismaz 5 jaunieši, no kuriem vismaz diviem ir vairāk par 18 gadiem no Liepājas pilsētas, Aizputes, Vaiņodes, Priekules, Nīcas, Rucavas, Pāvilostas, Grobiņas vai Durbes novadiem .

Konkursa mērķis ir palielināt  jauniešu (cilvēki vecumā no 15 – 25 gadiem) ieguldījumu Liepājas pilsētas un apkārtējo novadu vides sakārtošanā, veicinot sabiedrības uzticību jauniešiem, viņu idejām un spējām.

Ideju konkursa nolikums un  pieteikuma forma ir pieejama Liepājas Novada fonda mājas lapā www.lnf.lv sadaļā „Programmu apraksti”. Informācija un konsultācijas par projektu sagatavošanu un izstrādi pieejamas zvanot pa telefonu  26808351 (Aiga),  26541184 (Egita) vai rakstot uz e-pastu liepajasfonds@gmail.com .

 

 

 

 

 

 

Atbalsta grupas ģimenēm par bērnu emocionālo audzināšanu apvienojas ar Krūmu ielā darbojošos māmiņu pašpalīdzības grupu. Nodarbības notiek katru otro nedēļu. Informācija pa telefonu 29766032 (Agnese Jēkabsone) vai 26808351 (Aiga)

 

 

19. maijā plkst 17.30 māmiņu pašpalīdzības grupas tikšanās Krūmu ielā 29 par tēmu "No veca jauns tērps". Laipni aicināts ikviens līdzi ņemot kādu veco kleitu..

 

 

Veselības nedēļas ietvaros 17. maijā Krūmu ielā 29 (Iedzīvotāju atbalsta punktā) no 9.00 - 11.00 būs iespēja tikties ar Diabēta biedrības ekspertiem un veikt bezmaksas cukura un holesterīna analīzes (ierasties tukšā dūšā, lai analīžu rezultāti būtu adekvāti)

 

 

 

Izsludināts projektu ideju konkurss programmā "Atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām". Projektu ideju pieteikumus jāiesniedz līdz 2010. gada 25. maijam. Vairāk lasiet sadaļā "Programmu apraksti".

 

 

 

 

Nākošā tikšanās reize atbalsta grupai par bērnu emocionālo audzināšanu 11. maiijā plkst 15.30 Ciānas baznīcas kafejnīcas telpās. Jauni dalībnieki var pieteikties zvanot  pa telefonu 29766032 (Agnese Jēkabsone)

 

Abalsta grupas nākošā tikšanās 6. aprīlī plkst 15.30 Lāčplēša iela 62. Laipni aicinātas visas māmiņas un tēti, kuri vēlas aprunāties un mācīties par bērnu emocionālo audzināšanu.   

 

  Papildus informāciju un pieteikšanās pa telefonu: 29766032 (Agnese Jēkabsone)

 

Liepājas Novada fonds  organizē māmiņu atbalsta grupu par bērnu emocionālo audzināšanu. Tās mērķis: stiprināt jauno māmiņu, tajā skaitā nepilngadīgo māmiņu un sociālā riska ģimeņu māmiņu, grūtnieču izpratni par bērna attīstību laikā, kad mātes atrodas pirms dzemdību, pēc dzemdību un bērnu kopšanas atvaļinājumā.

Grupas darbs plānots 1x mēnesī ar 10 tikšanās reizēm. Nodarbības notiks Lāčplēša ielā 62 (baptistu Ciānas baznīcā) sākot no 2010. gada 2. marta. Tās būs bezmaksas.

    Grupas vadītāja - Agnese Jēkabsone, izglītības zinātņu maģistrante pedagoģijā, vada nodarbības kā brīvprātīgā.

  Programmu lasiet šeit.

 

 

 

 

 

 

 

27. janvāra aukstajā rītā privātsākumskolā Varavīksne pulcējās dažādu nevalstisko organizāciju un  pašvaldības darbinieki, lai kopīgi pārrunātu Liepājas Novada fonda programmas „Atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām” 2009. gada rezultātus. Pagājušajā gadā tika izsludināts pirmais projektu konkurss šajā programmā un atbalstu par kopējo summu 1206,000 LVL guva četri projekti:

-         Portidžas mācībsistēmas asociācijas Liepājas nodaļa iekārtoja savu mācību centru, kur tagad bērni līdz skolas vecumam var sanākt uz kopīgiem pasākumiem un mācīties grupās,

-         fonds Izglītība iekārtoja mācību centru vājdzirdīgo bērnu apmācībai un integrācijai,

-         Latvijas Sarkanā krusta Liepājas nodaļas jaunieši vasarā organizēja sporta spēles bērniem ar īpašām vajadzībām,

-         biedrība „Dižavanagi” sadarbībā ar biedrību „Rucavas tradīciju klubs” organizēja nometni bērniem ar īpašām vajadzībām Grobiņas pagastā..

Pasākuma laikā projektu realizētāji stāstīja par savu darbu, novērtēja projektu ieguldījumu un analizēja problēmas, kuru risināšanai vajadzētu pievērst uzmanību turpmāk. Pasākumā piedalījās arī potenciālie projektu realizētāji, kuri jau tagad izstrādā idejas, kuru īstenošana būtu nozīmīga ģimenēm, kurās aug īpašie bērni. Liepājas Novada fonds trešo gadu īstenojot programmu „Atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām”, pārzina kopējo situāciju šajā jomā, sadarbojas gan ar nevalstiskām organizācijām, gan pašvaldības iestādēm.

Pasākuma noslēgumā tika apspriestas vairākas jaunas idejas, kuru realizācija būtu iespējama un svarīga  2010. gadā, kad fonds plāno izsludināt otru projektu konkursu šajā programmā.

Izsakām pateicību visiem, kuri labdarības pasākumos un individuāli ziedoja Liepājas Novada fondam 2009. gadā.  

 

Ziedojumu konts programmai „Atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām”:

Liepājas Novada fonds

Reģ. Nr 40008117203

VAS Hipotēku un zemes  banka

LV44LHZB3400151778001

 

 

 

 

 

Jaunā gada sākumā - 27. janvārī plkst 11.00 privātskolā Varavīksne pulcēsies to organizaciju pārstāvji, kuri pagājušajā gadā ieguva atbalstu Liepājas Novada fonda projektu konkursā programmas "Atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām" ietvaros. Realizēto projektu vadītāji pastāstīs par padarīto un iegūto pieredzi, diskusijā neskaidros jautājumus varēs risināt citu organizāciju pārstāvji. Piedalīsies arī Sociālā dienesta darbinieki. 

Liepājas Novada fonds cer, ka arī šajā gadā būs iespējams izsludināt projektu konkursu, lai atbalstītu organizācijas, kuras sniedz pakalpojumus bērniem ar īpašām vajadzībām. Ziedojumi programmā tiek piesaistīti, aicinot ziedot ikvienu liepājnieku dažādos publiskos pasākumos. 

 

Tikšanās laikā A. Jaunskalže atskaitījās par padarīto gada laikā no pirmā iedzīvotāju foruma un pastāstīja par mikrorajonu padomju darbu no 2009. gada sākuma. Pilnu prezentāciju skatīt šeit. Diskusijas rezultāts - darba grupa, kuras dalībnieki organizēs tikšanos janvārī DR mikrorajonā, lai arī te veidotos mikrorajona padome.

Šobrīd, lai mazinātu sociālo spriedzi un risinātu krīzes radītās sociālās problēmas, darbojas trīs aktīvi iedzīvotāju atbalsta punkti - Z-priekšpilsētā, Jaunliepājā un Karostā. Atbalsta punktu mērķis ir nodrošināt iespējas iegūt informāciju un cita veida atbalstu cilvēkiem ikvienā mikrorajonā pēc iespējas tuvāk savai dzīvesvietai, tāpēc aktīvi tiek strādāts pie punktu izveides citos mikrorajonos.

Meklējam jaunus sadarbības partnerus Ezerkrastā,  Zaļajā birzē un Tosmarē, kuriem ir iespēja par simbolisku samaksu vai bez maksas palīdzēt atrast telpas šiem punktiem.

Z-priekšpilsētas iedzīvotāju atbalsta punktā (Krūmu ielā 29) aicinām ziedot dažādus materiālus, kas ļautu nodrošināt bērnu pēcskolas nodarbības - papīru, krāsojamos līdzekļus (krāsu zīmuļi, ūdenskrāsa, krītiņi), plastilīnu. Aicinām atsaukties brīvprātīgus cilvēkus ar pedagoģisko izglītību vai pieredzi, kuri ir gatavi nodarboties ar bērniem kaut dažās stundas nedēļā.

Kopā mēs varam izdzīvot un dzīvot labāk!

 Priecīgu Adventi!

 

 

 

28. novembrī paiet tieši gads kopš Liepājā notika pirmais iedzīvotāju forums. Ir pagājusi vasara un saspringts rudens. Ir pienācis laiks tikties, lai pārrunātu padarīto, veiksmes un iespējas.

  2009. gada 2. decembrī plkst 17.30 Liepājas Domes lielajā zālē aicinām uz tikšanos visus, kuri ir gatavi sadarboties.

Aicinām uz tikšanos tieši Jūs!

  Tikšanās plāns:

 17.30 – 17.35        Ievads.

 17.35 – 17.50        Kas padarīts no novembra līdz novembrim. Iedzīvotāju atbalsta punktu iespējas

 17.50 – 18.10        Diskusija pa grupām par mikrorajonu padomju un iedzīvotāju  atbalsta punktu darbību turpmāk.

 18.10 – 18.30        Grupu prezentācijas un vienošanās par turpmākajām aktivitātēm.

Dzied bērnudārza Dzintariņš bērni
bērnudārza Dzintariņš audzinātāju ansamblis
Zaķu deja
Dzied Pūcītes bērni
Soliste no bērnudārza Pūcīte
Bums vadītāja
Koncertu vadīja Ingars
Dzintariņa muzikālā audzinātāja Aralda
Bērnudārza Pūcīte audzinātājas
Lapa izstrādāta www.grafika.lv
© 2008
Liepājas novada fonds