Attīstības stratēģija
Iedzīvotāju foruma
Labdarības skola
Atbalstītāji:
www.rekurzeme.lv
www.jauns.lv
Hipotēku un zemes banka
DNB Nord Banka
Sadarbības partneri:
Liepājas Universitāte
Liepājas Izglītības pārvalde
Fonds Ziedot

Svētku laikā iedzīvotāju atbalsta punkti T. Breikša ielā 45 un Krūmu ielā 29 strādās:

 • 21. un 22. decembrī;
 • 28. un 29. decembrī pēc parastā darba laika.

Gaidīsm ciemos tieši Jūs!

 

 

Jaunliepājas iedzīvotāju atbalsta punktā

T. Breikša ielā 45 trešdien 25. novembrī no plkst. 10.00 līdz 12.00  Liepājas Diabēta biedrības brīvprātīgie veiks   bezmaksas asinsanalīzes, nosakot cukura un holesterīna līmeni asinīs, un konsultēs par diabētu un ar to saistītām problēmām. Šī būs jau otra tikšanās ar Diabēta biedrības darbiniekiem.

 

 

2. decembrī bezmaksas konsultācijas tiks sniegtas arī Ziemeļu priekšpilsētas iedzīvotājiem jaunizveidotajā Iedzīvotāju atbalsta punktā Krūmu ielā 29 (Jauno tehniķu stacijas ēkā).

 

 

 

 

25. novembrī sāks darboties Iedzīvotāju atbalsta punkts  Ziemeļu priekšpilsētā - Jauno tehniķu stacijas telpās Krūmu ielā 29. Arī šajā atbalsta punktā tiks organizēta savstarpējās palīdzības, mantu un informācijas  apmaiņa.

Katru trešdienu notiks informatīvi un izglītojoši pasākumi.

Laipni gaidīt ik darba dienu no 11.00 - 16.00!

 

 

 

Eiropa izsludina vispārēju mobilizāciju cīņai pret nabadzību un sociālo izstumšanu, Latvija nepiedalās...

 Gaidīsim nevalstisko organizāciju pārstāvjus, ikvienu aktīvu liepājnieku Jaunliepājas iedzīvotāju atbalsta punktā (T. Breikša ielā 45) 11. novembrī, Lāčplēša dienā, plkst 15.00, lai diskutētu, ko cīņā ar nabadzību var darīt ikviens, ko var nevalstiskās organizācijas, ko un kā var pieprasīt no pašvaldības un valdības. Par pieredzi, dažādiem risinājumiem Eiropā un Latvijā uz diskusiju aicina laikraksta „Kursas Laiks” reportiere Ilze Vainovska.

Galvenais starta punkts - jo augstāka korumpētība valstī, jo grūtāka ir šī cīņa. Tomēr tas nav iemesls, lai no tās atteiktos, lai zaudētu pašcieņu un uzspļautu ikviena tiesībām dzīvot pilnvērtīgi. Sevišķi svarīgi tas ir tagad, kad valdība nereti baltu sauc par melnu un galīgi brauc auzās. Lai to kritiski izvērtētu, vajag papildus informāciju, svaigu skatu, ko šoruden oktobrī Ilze ieguva vairākās tematiskajās konferencēs Eiropā. „Mani tas ļoti iedvesmoja, būs vieglāk pārciest ne tikai šo ziemu, tāpēc gribu pastāstīt par gūtajām atziņām un aicinu uz diskusiju arī citus!” aicina žurnāliste.

2010. gads Eiropas Savienībā izsludināts par gadu cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību - nav pieņemami, ka Eiropā  gandrīz 80 miljoni dzīvo nabadzībā, no tiem 19 miljoni ir bērni. Latvija ir vienīgā no ES dalībvalstīm, kas šajā projektā nepiedalās.

 

 

 

9. novembrī darbu sāk Jauniešu istaba, kas katru pirmdienu un ceturtdienu no 15.00 - 19.00 darbosies Liepājas baptistu Ciānas baznīcā.

Ikvienam pusaudzim un jaunietim būs iespēja piedalīties draudzīgās sarunās, mācīties dzīvē noderīgas lietas, iegūt jaunas prasmes un pieredzi. Plānoti gan filmu vakari, gan mūzikas nodarbības, gan izglītojošas nodarbības.

Laipni aicināti arī brīvprātīgie, kuri ir gatavi piedāvāt jauniešiem savu pieredzi un vadīt nodarbības.

Vairāk informācijas piezvanot  pa telefonu 26814373 Maijai.

 

 

 

28. oktobrī plkst 15.00 uz iedzīvotāju jautājumiem atbildēs Liepājas domes Vides daļas vadītāja Dace Liepniece. Būs iespēja uzzināt jaunāko informāciju par iespējamo atbalstu iedzīvotāju iniciatīvām, atbildes uz jautājumiem par dzīvnieku turēšanas noteikumiem un klaiņojošo kaķu ierobežošanas programmu.

 

 

 

23. oktobrī no 11.00 - 13.00  kā ierasts notiks labdarības tirdziņš, kur pret ziedojumiem būs iespēja iegūt dažādas mantas, kas atbalsta punktā uzkrājušās nedēļas laikā. Ir daudz dažādas bērnu drēbes. Darbojas grāmatu apmaiņa.

Laipni aicināti!

 

 

21. oktobrī Iedzīvotāju atbalsta punktā T. Breikša ielā 45 notiks tikšanās ar Diabēta biedrības pārstāvjiem.

Plkst 15.00 varēsiet noklausīties ievadlekciju par diabētu, bet no 15.20 - 17.00 būs iespēja veikt cukura un holesterīna analīzes par mazāku maksu:

 • cukura saturs asinīs - analīzes veicamas vismaz  2 stundas pirms ēšanas un maksā 0,5 Ls,
 • holesterīna saturs asinīs - analīzes maksā 1,1 Ls

Izmanto iespēju pārbaudīt savu veselību un konsultēties pie kompetentiem medicīnas darbiniekiem!

 

 

PALDIES VISIEM IEDZĪVOTĀJU ATBALSTA PUNKTA ATKLĀŠANAS PASĀKUMA DALĪBNIEKIEM PAR LABAJIEM VĀRDIEM UN NOVĒLĒJUMIEM!:))

 

16. oktobrī T. Breikša ielas iedzīvotāju atbalsta punktā notiks oficiālās atklāšanas pasākums. Ciemos ir aicināti gan mikrorajona uzņēmumu vadītāji, gan pašvaldības atbildīgie cilvēki, gan ikviens Jaunliepājas iedzīvotājs, kurš vēlas apskatīt, parunāt un piedalīties pasākumā.

No 11.00 - 13.00 kā ik piektdienu notiks arī labdarības tirdziņš. Darbosies grāmatu apmaiņas punkts.

Laipni aicināti visi!

 

 

13. oktobrī plkst 16.00 T. Breikša ielā 45 notika tikšanās ar Liepājas Sociālā dienesta darbiniekiem par izmaiņām pašvaldības sociālo pabalstu izsniegšanas kārtībā.

Paldies Liepājas Sociālā dienesta darbiniekiem un visiem, kuri atnāca!

 

 

Katru piektdienu no 11.00 - 13.00 Jaunliepājas iedzīvotāju atbalsta punktā T. Breikša ielā notiks labdarības tirdziņš, kurā ikviens varēs pret ziedojumiem iegūt tās lietas, kas jaunus saimniekus nav atradušas nedēļas laikā.

Laipni aicināti!!

 

 

 

Informatīvais seminārs Jaunliepājas iedzīvotāju atbalsta punktā .

7. oktobrī Jaunliepājas iedzīvotāju atbalsta punktā T. Breikša ielā 45 notiks informatīvs seminārs par biedrības Apmācību projekti datorklases iespējām. Ikvienam punkta apmeklētājam trešdien plkst 15.00 būs iespēja iepazīties ar datorklases iespējām un piedāvātajiem kursiem, kurus vada Jurijs Žarkovs.

Dators un internets ir mūsdienu neatņemama sastāvdaļa un prasme rīkoties ar datoru paaugstina ikviena cilvēka konkurētspēju darba tirgū. Biedrības piedāvātie kursi ļauj paaugstināt savas prasmes ne vien iesācējiem šajā jomā, bet arī cilvēkiem, kuri uzskata sevi par pieredzējušiem datora lietotājiem. Datorklases aprīkojums ļauj izmantot arī elektronisko parakstu, mācīties tālmācībā un veidot dažādu sarežģītības pakāpju produktus.

 

 

 

 

Durvis ver pirmais iedzīvotāju atbalsta punkts - Jaunliepājā.

Divu nedēļu laikā ir veikti visi priekšdarbi, lai pirmdien, 5. oktobrī durvis apmeklētājiem vērtu pirmais Liepājas iedzīvotāju atbalsta punkts.            T. Breikša ielā 45 biedrības „Apmācību projekti” telpās iekārtota vieta, kur katru darba dienu no 10.00 līdz 17.00 apmācīti un informēti cilvēki uzklausīs ikvienu liepājnieku, kurš vēlēsies sniegt vai kuram nepieciešama palīdzība. Iedzīvotāju atbalsta punkti nebūs kā firma Auseklītis, kas atrisina visas problēmas – punktu koordinatori var informēt un palīdzēt atrast informāciju  par iespējām risināt problēmas pašiem - ir izveidots ciešas kontakts ar Liepājas Sociālo dienestu un Liepājas nevalstiskajām organizācijām. Punktu darbinieki palīdzēs iedzīvotājiem veidot sadarbību - punktos darbosies mantu un palīdzības apmaiņas vieta. Tas būs sludinājumu dēlis, ar kura starpniecību ikviens varēs gan nodot, gan saņemt lietas, kas vēl ir izmantojamas, varēs piedāvāt savu palīdzību citiem vai izmantot punkta darbinieku iespējas palīdzēt.

Iedzīvotāju atbalsta punktu darbinieki organizēs arī dažādus informatīvus un izglītojošus pasākumus. 7. oktobrī plkst 15.00 T. Breikša ielā 45 notiks biedrības „Apmācība projekti” datorklases iespēju paraugdemonstrējums, būs iespēja pieteikties uz datorkursiem ar atlaidēm..

Katru piektdienu (arī 9. oktobrī) atbalsta punktā notiks dažādu lietu tirdziņš, kurā pret ziedojumiem varēs saņemt visas mantas, kas nedēļas laikā būs sanestas apmaiņas punktā un nebūs atradušas jaunus saimniekus.

Tuvākajā laikā Jaunliepājas atbalsta punktā darbu sāks arī veselības istaba, kur iedzīvotāji varēs saņemt konsultācijas par veselības profilaksi un veikt dažādus mērījumus, lai noskaidrotu savu veselības stāvokli.

Oktobrī durvis vērs arī Jaunliepājas jauniešu istaba – Ciānas baznīcā iekārtotajās telpās visi mikrorajona bērni varēs lietderīgi pavadīt brīvo laiku – tiks organizēti pasākumi bērniem un jauniešiem un piedāvātas iknedēļas nodarbības. Jauniešu istabas darba organizēšanās piedalīsies Liepājas Novada fonda jaunieši.

Arī Zaļās birzs mikrorajonā tiek iekārtotas atbalsta punkta telpas, kuras atradīsies Talsu ielā 35 – zaļās birzs bibliotēkas mājā. Arī šis punkts piedāvās iespēju iegūt un sniegt dažāda veida informāciju, apmainīties gan ar mantām, gan savstarpēju palīdzību. Paldies par sadarbību Centrālai zinātniskajai bibliotēkai!

 

 

 

 

Jau nedēļu 9 cilvēki kopīgi plāno un veic priekšdarbus, lai 5. oktobrī darbu uzsāktu divi atbalsta centri mikrorajonos - Jaunliepājas un Zaļās birzs iedzīvotāju atbalsta centri. Sākotnēji centrā ikviens cilvēks varēs saņemt informāciju par dažādiem paklapojumiem un palīdzības iespējām pilsētā. Pirmais veids, kā notiks iedzīvotāju sadarbība būs mantu apmaiņa - būs iespēja šajos centros atdot lietas, kas pašiem nav vajadzīgas un saņemt to, kas ir noderīgs. Galvenais princips, kas tiks realizēts šajos centros ir savstarpēja došana - lai saņemtu palīdzību, jābūt gatavam palīdzēt citiem. Ikviens var būt gan devējs, gan saņēmējs.

Aicinām pieteikties cilvēkus, kuri ir gatavi un vēlas piedalīties atbalsta centru darba organizēšanā un aktivitātēs - dažādu jomu speciālistus, kuri var strādāt brīvprātīgi un ir gatavi izmantot visas iespējas izaugsmei. Piesakieties piezvanot pa telefonu 63422788 vai 26808351 Aigai

Lielisks piemērs šadai cilvēku sadarbībai ir Alūksnes un Apes novadu fonda realizētā palīdzība daudzbērnui ģimenei, iegādājoties govi, bet saņēmji ir gatavi dāvināt vienu no savām kazām kādai citai ģimenei. Pilsētas cilvēku konkrētās vajadzības ir atšķirīgas, taču svarīgs ir princips - savstarpēja palīdzība.

vairāk par alūksniešu atbalsta programmu lasiet šeit - http://www.aluksnesfonds.lv/palidzesim.html   

 

 

 

Pagājušā gada novembrī Liepājā notika iedzīvotāju forums, pēc kura uzsāka darbu mikrorajonu padomes - iedzīvotāju sabiedriskas apvienības ar mērķi, kopīgi darbojoties, veikt uzlabojumus savā dzīves vietā. Gada pirmajā pusē notika piecas tikšanās ar dažādiem pašvaldības speciālistiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, tika uzkrāta sadarbības pieredze un idejas. Tika organizēti vairāki kopīgi apmācības semināri par projektu veidošanu un jaunu biedru iesaistīšanas metodēm. Mikrorajonu padomes piedalījās Lielās talkas pasākumos. Ar mikrorajonu padomju starpniecību pilsētas Būvvalde organizēja Liepājas pilsētas teritorijas plāna apspriešanu.

Pēc vasaras brīvdienām padomes plāno atsākt savu darbību, paplašinot darba jomas. Sadarbībā ar pašvaldību, Liepājas Sociālo dienestu un Valsts Nodarbinātības aģentūru, kopā ar citām nevalstiskajām organizācijām jau oktobrī Karostā, Zaļājā birzē un Jaunliepājā uzsāks darbu sabiedriskās padomes ar konkrētām telpām, kurās ikviens varēs gan saņemt palīdzību, informāciju, gan atrast domubiedrus ideju realizācijai. Padomē ik dienas strādās viens cilvēks - koordinators, kurš organizēs darbu un cilvēku sadarbību.

Sabiedrisko padomju darbības mērķis – Uzlabot Liepājas pilsētas iedzīvotāju dzīves kvalitāti, veicinot iedzīvotāju līdzdalību, savstarpējo sadarbību un pašiniciatīvu.

  Uzdevumi:

 1. sniegt atbalstu iedzīvotājiem krīzes radīto problēmu risināšanai,
 2. organizēt iedzīvotāju savstarpējo sadarbību,
 3.  organizēt iedzīvotāju sadarbību ar pašvaldību.

  Sabiedrisko padomju darbības veidi:

 1. informācijas aprite - koordinatori sniegs jums jebkādu informāciju par pašvaldības un NVO piedāvājumu atbalsta saņemšanai,
 2. „lētā pakalpojuma” iespējas - izmantojot speciālistus, kas sadarbojas ar sabiedriskajām padomēm, iedzīvotāji var saņemt dažādus pakalpojumus par simbolisku samaksu ,
 3. savstarpējās palīdzības organizēšana  - sabiedriskajā padomē tiks organizēta mantu apmaiņa un savstarpējo pakalpojumu apmaiņa (kaimiņš kaimiņam),
 4. veselības istaba - sadarbībā ar veselības NVO un brīvprātīgajiem, iedzīvotāji varēs saņemt informāciju un konsultācijas par veselības profilaksi par simbolisku samaksu,
 5. interešu izglītība bērniem un mūžizglītība , izglītojoši semināri pieaugušajiem,
 6. pašvaldības organizētās sabiedriskās apspriešanas, nozīmīgu lēmumprojektu apspriešanas iespējas - sabiedriskajā padomēs tiks organizētas sabiedriskās apspriešanas par pašvaldības lēmumprojektiem.
Līdz 1. oktobrim notiek koordinatoru apmācība, lai ar 3. oktobri uzsāktu konkrētu darbu, par ko plašāka informācija sekos. 

 Aicinām dažādu jomu speciālistus, kuri ir gatavi strādāt brīvprātīgi un izmantot visas iespējas izaugsmei darbojoties sabiedriskajās padomēs, pieteikties Liepājas Novada fondā, piezvanot pa telefonu 63422788 vai 26808351 Aigai.

 

Lapa izstrādāta www.grafika.lv
© 2008
Liepājas novada fonds